Rok se sešel s rokem a byl tady termín zahradní slavnosti, na kterou jsme se letos obzvláště všichni moc těšili. Nejenže jsme se aktivně zapojili do úprav galaxiovské zahrady před akcí samotnou, ale také pilně a trpělivě secvičovali hudební překvapení nejen pro rodiče, ale poprvé také pro širokou veřejnost.

Nastal den „D“, hodina „H“ a přes brány Galaxie začaly proudit první davy návštěvníků. Bylo to pro nás velmi milé zjištění, že máme pro koho vystupovat a naše práce a úsilí dostalo v ten moment ohromný smysl.

Vymetená obloha, prima muzika, pohodová atmosféra, všude kolem smích vřískajících dětí, usměvaví rodiče, ale i prarodiče a mezi tím vším procházející se lamy a poníci. Nechyběla ani farma a canisterapeutičtí pejsci.

Pro nejmenší byl připraven dřevěný kolotoč. Dle věku a svých schopností si také všechny děti mohly najít to své na workshopech, které byly rozmístěny po celém areálu naší rozlehlé zahrady. Stále plno měla Barus triVia. Tvořila s dětmi i jejich rodiči „kukátka“, která měla obrovský úspěch. Vedle ní bylo také stále plno, a to díky její kamarádce Lence z Cirkus bez šapitó, která s dětmi „vyráběla“ obří bubliny. Ve vedlejším stanu zase jiní drátkovali s Eshdé, kde bylo možno zakoupit keramiku od „Hermínků“, zhlédnout tvorbu z dílny paní Hapkové a automatickou kresbu Moniky Dolní. Velice zajímavé bylo sledovat pana Bogdana Kornase při práci s proutím, ze kterého tvaroval postavu v životní velikosti.

Náš kamarád Tobiáš přítomným dětem rozdával balónky, které dotvořil do tvaru kytiček, srdíček, zvířátek a mečů, dle přání malých účastníků. Klobouk dolů před jeho výkonem a výdrží.

Při soutěžích v prakiádě, lukostřelbě, hodu kroužků na kord, kvízech a jiných atraktivních disciplínách, které přichystala Civilní ochrana, se rozdávaly pamětní listy.

Celý program umocnilo vystoupení havířovského dětského folklórního souboru Vonička, představení pro děti z Cirkusu trochu jinak – Poppy a Adélka i ukázka kickboxu. O hudební kulisu se postarala vynikající karvinská kapela GALAXIE rock a perfektní raper Lukrecius Chang. Ukázku hasičské techniky obstaral Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje.

Prezentoval se zde Státní zdravotní ústav a karvinská firma AREVAL s.r.o., se kterou jsme navázali spolupráci.

Materiál na výtvarné workshopy a občerstvení pro vystupující a pořadatele poskytlo TESCO STORES ČR, a.s., Karviná, které následně rozdávaly dobrovolnice z ADRY.

Velkokapacitní stan nám zapůjčila Slezská diakonie Český Těšín a zázemí pro vystupující poskytlo středisko Eunika ze stejné organizace. Rovněž MMK, „Dokořáni“ a Městská policie Karviná dodali stany pro případ deště. A díky Klubu seniorů z Karviné-Hranic si měli přítomní na co usednout. Karvinské Gofry i s jinými pochoutkami neměly chybu a placky a langoše z Pedra byly vynikající! Kdo si u nich nic nedal, tak prohloupil!

Celou akci pro nás zdokumentoval karvinský fotograf pan Jiří Hanzel, za což mu velice děkujeme.

Takový výjev na pohodu jste mohli spatřit, jestliže jste v pátek 3. 9. zavítali na zahradní akci naší Galaxie centra pomoci s názvem „Třetí Galaxie“, akci konanou na podporu zdravotně znevýhodněných spoluobčanů.

Akce by nemohla proběhnout, kdyby nebylo milých sponzorů a to:

– Nadace OKD

– Magistrát města Karviná

– drobní anonymní dárci

Videa a příspěvky z akce samotné uvidíte na našich FB stránkách

https://www.facebook.com/galaxiekarvina/videos/593094728715728

Odkaz na fotografie karvinského fotografa pana Jiřího Hanzela ZDE