Slunečná obloha, prima muzika, pohodová atmosféra, všude kolem smích vřískajících dětí, usměvaví rodiče, ale i prarodiče a mezi tím vším procházející se kozičky a poníci.

Takový výjev jste mohli spatřit, jestliže jste v pátek 18. 9. zavítali na zahradní slavnost Galaxie centra pomoci s názvem „Otevřené brány“, akci konanou na podporu zdravotně znevýhodněných spoluobčanů.

Pro nejmenší nechyběl dřevěný kolotoč, větší neposedové vybili energii na skákacím hradu. Dle věku a svých schopností si také všechny děti mohly najít to své na workshopech, které byly rozmístěny po celém areálu naší rozlehlé zahrady.

Stále plno měla dílnička s vystřihovánkami, jejichž autorkou je karvinská výtvarnice paní Jarka Rybová, která byla na akci osobně přítomna. Díky tričkům, která pro nás zajistili studenti Gymnázia P. Křížkovského z Brna-Komína, když mezi sebou na škole vyhlásili sbírku právě na tuto konkrétní akci, mohly děti i s rodiči na dalším workshopu tvořit úžasné tašky, které budou mít v jejich domácnostech nejrozmanitější využití. S paní Kristýnou (Chriss Pola) tvořili vlastní odznaky – lidově „placky“ a dělali potisk triček s podzimním motivem, ve vedlejším stanu zase jiní drátkovali s Eshdé.

Náš kamarád Tobiáš přítomným dětem rozdával balónky, které tvaroval do kytiček, srdíček, zvířátek a mečů, dle přání malých účastníků. Klobouk dolů před jeho výkonem a výdrží. Mezi tím totiž ještě stihl mezi dětmi „lítat“ s bublifukem.

Při soutěžích v prakiádě, lukostřelbě, při hodu kroužky na kord a za kvízy, které přichystala Civilní ochrana, se rozdávaly ručně šité látkové odměny, které nám věnovala Věznice Karviná a na jejichž výrobě se podíleli odsouzení.

Celistvost programu umocnilo vystoupení mažoretek a parkouristů ze Střediska volného času Juventus Karviná. O hudební kulisu se postarala vynikající karvinská kapela UFO. Ukázku hasičské techniky obstaral Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje. Nad naší bezpečností bděl Oblastní spolek ČČK Karviná, ceny do tomboly věnoval Dinopark Ostrava. Materiál na výtvarné workshopy a občerstvení pro vystupující a pořadatele poskytlo TESCO STORES ČR, a.s., Karviná, které následně rozdávaly dobrovolnice z ADRY. Kozičky pastýře pana Petra Kuči měly úspěch, neboť jak již dříve avizoval, jsou to skutečně parťáci do nepohody, stejně tak jako poníci z Českého Těšína udělali všem neskutečnou radost.

Velkokapacitní stan nám zapůjčila Slezská diakonie Český Těšín a zázemí pro vystupující poskytlo středisko Eunika ze stejné organizace. Rovněž „Dokořáni“ dodali stany pro případ deště.

Karvinské Gofry a pochoutky z Lampárny neměly chybu a kdo si u nich nic nedal, tak prohloupil!

Naši akci zaštítil Nadační fond „Křídlení“, za což jim ze srdce děkujeme.

Tato akce by nemohla proběhnout, kdyby nebylo milých sponzorů a to:

Díky Vám všem si plníme naše sny, které se zhmotňují…

Více fota ve fotogalerii na FB ZDE

a také https://www.zonerama.com/JiriHanzel/Album/6598085…na tomto odkaze můžete zkouknout fotografie pana Jiřího Hanzela, který „Otevřené brány“ svým objektivem zachytil v úžasné atmosféře vč. nádherného mezigeneračního zakončení léta…Fotky si lze volně stáhnout…