ORLOVSKÉ MÚZY

Přijali jsme pozvání k aktivní účasti na 5. ročníku festivalu „ORLOVSKÉ MÚZY“. Konal se ve středu 13. 11. v Domě kultury města Orlová.

Hlavní myšlenkou této akce je společné setkání nejen uživatelů a zaměstnanců sociálních služeb, ale také příbuzných, přátel a veřejnosti. V letošním roce se představilo celkem 9 vystupujících formací. V daný okamžik se tak jednotlivá seskupení proměnila v herce, tanečníky či zpěváky, které hodnotila odborná porota. My z Galaxie jsme předvedli program „Dračky z Beskyd“. Bylo to pásmo lidových písní proloženo mluveným slovem, ve kterém jsme připomněli již zapomenutou tradici draní peří.

V závěrečném hodnocení našeho vystoupení pak porota vyzvedla právě oživení zvyků vč. písní, ocenila vtipnost a krásné kroje.

Nebyli jsme sice absolutním vítězem festivalu, ale ani tato skutečnost nám neubrala nic na dobré náladě, kterou jsme měli po celou dobu této fantastické akce. Klobouk dolů pořadatelům, kteří mají náš obdiv.

A malé tajemství na konec…již cestou zpět jsme horlivě přemýšleli, čím „Orlovou“ překvapíme v následujícím 6. ročníku…takže, kamarádi, třeste se, máte v nás opět velkou, ale přátelskou konkurenci.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

© 2018 GALAXIE CENTRUM POMOCI
created by WIETO IT