Přednáška se konala 13. 12. v prostorách Galaxie. Přijel mezi nás profesionální rybář a rybářský průvodce pan Roman Rómeo Sýkora. Tématem bylo Španělsko a jeho tradice, řeka Ebro, ryby, Středozemní moře a samozřejmě rybaření. Jeho poutavé vyprávění bylo proloženo zajímavou videoprojekcí a úžasnými fotografiemi. Zasvětil nás do tajů různých způsobů lovu nejenom mořských ryb, ale i sumců. Přivezl s sebou také prut, který osobně používá a my měli možnost si jej na vlastní oči prohlédnout a „osahat“. V diskuzi pak trpělivě odpovídal na naše všetečné otázky.

O překvapení však nebyla tento den nouze…na závěr fantastického dopoledne předal našemu řediteli pro náš stacionář pan Roman DOBROČINNÝ PŘÍSPĚVEK v hodnotě 10.000,- Kč od Ústavu POHODA z. ú. Český Těšín, kde působí jeho přítel a kolega pan Tomáš Dubský.

Tohoto lidského gesta si všichni z Galaxie velice vážíme. Již také víme, jak příspěvek smysluplně, v rámci činnosti, využijeme. Našemu dnešnímu přednášejícímu – panu Romanovi ještě jednou ze srdce děkujeme za jeho vzácný čas, který nám (při své pracovní vytíženosti) věnoval.

A pak, že pátek 13. je smolný den…nevěřte tomu! I my se dnes přesvědčili o opaku!

Více fotografií na našem facebooku.