Štítek: Galaxie

AKCE 4 v 1

V pátek 14. 6. jsme do Galaxie pozvali rodiče, abychom navázali na loňský rok a smažení vajíček na zahradě zařízení se tak stalo další tradicí. Vaječina však nebyla v tomto dni jedinou akcí, kterou zaměstnanci pro uživatele, rodinné příslušníky a přátele připravili.

Po vynikajícím jídle jsme absolvovali turnaj v Ruských kuželkách a poté následoval sportovně-branný den, který pro nás připravila skupina nadšenců pod názvem SGW a Oblastní spolek ČČK Karviná (jsou to dobrovolníci, vojáci, záložáci).

Na zahradě Galaxie jsme absolvovali v rodinných týmech celkem 10 disciplín. Vyhráli všichni, kdo se zúčastnili… venkovní teplota byla totiž ubíjející a je obdivuhodné, že týmy prošly všemi stanovišti.

Po ukončení sportovního klání nám ještě vojáci předvedli ukázky svého umu a vězte, bylo na co koukat. Hoši, klobouk dolů!

K večeru jsme se rozloučili s některými kamarády a všemi rodiči a šli se připravit na noc v Galaxii. „Uklohnili“ jsme si večeři, nachystali na spaní karimatky a spacáky, smyli z obličejů vojenské maskování a pospíchali do blízké hospůdky „spláchnout“ celodenní únavu, neboť nás ještě čekalo pečení bublaniny, abychom měli ráno co posnídat. U pěnivého moku jsme si sdělovali zážitky z celého dne.

Snídani jsme si naservírovali za ranního svítání na terase. Byla super atmosféra a pro všechny nezapomenutelný zážitek.

Po sbalení věcí a úklidu jsme se rozloučili s přáním, aby se podobná akce ještě někdy zopakovala. Takže…za rok AHOJ!

A tady je malá ukázka a jetli chcete vidět více z této skvělé akce, klikněte na odkaz z facebooku >>>ZDE<<< a >>>ZDE<<< naleznete fotogalerii fotografa Jiřího Hanzela.

CANISTERAPIE

A opět tu máme naše čtyřnohé přátele. Tentokrát za námi přišla jen Petty, s kterou jsme si dnešní den užili. A za měsíc se určitě shledáme i s naší malou kamarádkou Hanny…jsme i na facebooku… 27. 5. 2019

OPATRNOSTI NENÍ NIKDY DOSTI aneb BESEDA S POLICIÍ

Na toto téma dne 23. 5. 2019 proběhla v rámci prevence v našem stacionáři přednáška, kterou si na základě naší poptávky pro nás připravil vrchní inspektor nprap. Bc. Miroslav Kolátek , KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE.

Poutavé vyprávění příběhů ze života naše uživatele natolik zaujalo, že nejenže se zájmem poslouchali, ale sami svými dotazy přispěli k vytvoření té správné atmosféry. Tato forma osvěty se jim velmi líbila a nutno dodat, že velkou radost jim udělaly i drobné předměty a vzdělávací materiály, které jim byly v závěru přednášky předány. Děkujeme.

PLANETÁRIUM OSTRAVA

Planetárium Ostrava bylo poprvé otevřeno v roce 1980. Nám v úterý 21. 5. 2019 nabídlo vesmírné zážitky v kinosále a v prostorách s interaktivními exponáty.

Shlédli jsme velmi zajímavou produkci s možností „proletět se“ vesmírem při „Dobrodružné cestě k planetám“.

Zážitek to byl úchvatný a budeme na něj jistě dlouho vzpomínat.

Fotografií máme více a chcete li se na ně podívat klikněte >>>ZDE<<<

BOWLING

Co k tomu říct? Snad jen to, že dne 10. 5. 2019 jsme byli v pizzerii La Gondola, kde jsme se skvěle bavili. Těšíme se na další takovou akci a věříme, že přijde brzy..chcete vidět víc? Přejděte >>>ZDE<<<

  • 1
  • 2

© 2018 GALAXIE CENTRUM POMOCI
created by WIETO IT