Po delší pauze, kdy nebylo možné věnovat se našim oblíbeným činnostem, jsme si byli zahrát námi oblíbený bowling Všichni se báječně bavili, dobrá nálada byla všudypřítomná. Spálené kalorie jsme poté doplnili výtečným obědem. .
Velkým zážitkem pro nás byla osobně komentovaná výstava „Jak šel čas“ karvinské výtvarnice, keramičky paní Jarky Rybové. Absolvovali jsme s ní totiž v minulosti ve stacionáři již dva úžasné workshopy – práce s keramickou hlínou a třetí máme naplánován na květen. Byli jsme tak moc zvědaví na její vlastní tvorbu.
Milé povídání s prezentací provázelo toto čtvrteční dopoledne. Nyní již víme, že je keramik, který využívá nejrůznější technologie a preferuje kvalitní řemeslné provedení. Inspiraci nachází kdekoliv, hlavně v přírodě, muzice, při četbě knih a na svých cestách. Vše se pak snaží vyjádřit pomocí tvaru, charakteru hlíny a barevností glazur.
Paní Jarko, děkujeme za smysluplně strávený čas a moc se na Vás těšíme v květnu u nás v Galaxii.
Měsíc uplynul jako voda a přišel mezi nás „chundeláč“ Barny. Zase o něco povyrostl a bylo při vítání vidět, že i on má ze setkání s námi radost.
Dnes jsme to měli i s kvízem a zároveň si potrénovali náš hmat, protože jsme hádali, cože to je ukryto v tašce. Vše to byly věci, které Barny používá k tréninku, či pouhému hraní. No a na nás bylo, zda to pouhým hmatem uhádneme. Musíme říci, že se nám vcelku dařilo.